Szybka i łatwa konfiguracja 3com 3c16721a

Szybka i łatwa konfiguracja 3com 3c16721a jest łatwa dzięki przyjaznemu interfejsowi użytkownika. Ustawienia są zapisywane w pamięci, dzięki czemu nie musisz zapisywać ustawień, gdy chcesz je zmienić. Ten model routera ma szeroką gamę opcji, w tym możliwość tworzenia profili użytkowników i bezpiecznego wprowadzania zmian w ustawieniach. Użytkownicy mogą także korzystać z profili dostępowych, aby włączać i wyłączać dostęp do Internetu dla określonych urządzeń lub użytkowników. Ponadto, 3com 3c16721a jest kompatybilny z wieloma standardami sieciowymi, w tym Wi-Fi, VoIP, Gigabit Ethernet i DSL, co pozwala na szybkie i łatwe połączenie z Internetem.

Ostatnia aktualizacja: Szybka i łatwa konfiguracja 3com 3c16721a

Do domu światłowód najczęściej doprowadzany jest ze słupa lub skrzynki, a na jego końcu technik instaluje modem (ONT – Optical Network Terminal) lub specjalny router (na przykład znany z Orange Funbox). Jaka jest różnica pomiędzy tymi urządzeniami? Zarówno modem, jak i router zmieniają medium, którym „podróżuje” sygnał internetowy – światłowód zostaje zamieniony na miedź. Jednak do modemu można podłączyć przewodowo tylko jeden sprzęt, natomiast użycie routera pozwoli na uzyskanie dostępu do sieci przez wielu użytkowników (także bezprzewodowo).

Nasuwa się pytanie: Co wybrać? Modem (bądź router przełączony w tryb pracy modemu) wbrew pozorom jest rozwiązaniem bardziej elastycznym. Specjalny router otrzymany od dostawcy internetu nie zawsze spełni nasze wymagania – a to słaby zasięg sieci bezprzewodowych, niska prędkość połączeń czy niewielka liczba portów. Natomiast do modemu (lub routera w trybie modemu) można podłączyć własny router – dokładnie taki, jaki potrzebujemy. Jest to bardzo proste: jedną wtyczkę standardowego przewodu ethernetowego (tak zwanej skrętki) wkładamy w wolne złącze modemu, a drugą w port WAN własnego routera. Aby połączenie doszło do skutku, należy jeszcze skonfigurować swój sprzęt – w panelu zarządzania odszukujemy zakładkę WAN, z pola listy typu połączenia wybieramy PPPoE i podajemy dane dostępowe przekazane przez operatora.

Skonfigurowanie własnego routera, aby skomunikował się ze sprzętem dostarczonym przez dostawcę internetu, jest bardzo proste.

O odpowiednim własnym routerze powinni zwłaszcza pomyśleć posiadacze dużych domów: żaden pojedynczy router nie jest w stanie pokryć sygnałem radiowym całego domostwa. Najlepszym rozwiązaniem problemu są systemy mesh (inna nazwa: sieć kratowa) – czyli zespół wzajemnie połączonych ze sobą urządzeń. Utworzona w ten sposób sieć pozwala na swobodne przemieszczanie się, bo karta sieciowa obecna w telefonie, tablecie bądź laptopie samoczynnie połączy się z jednostką systemu, która zapewnia najlepszą jakość połączenia. Jednostki tworzące system komunikują się za pomocą fal radiowych bądź są ze sobą fizycznie połączone za pomocą przewodu. Więcej o tego typu urządzeniach dowiesz się z naszego poradnika:

 • Wi-Fi mesh – sposób na szybkie Wi-Fi w dużym domu

Podobną funkcję spełniają repeatery (inaczej: extendery czy wzmacniacze sygnału), niestety w przypadku użycia tego typu konstrukcji każde musi zostać skonfigurowane oddzielnie (całą sieć mesh konfiguruje się centralnie), a przełączanie się pomiędzy urządzeniami przebiega mniej płynnie.

Wróć do spisu treści

Router do światłowodu: z jakimi złączami i z którą wersją Wi-Fi?

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest prędkość interfejsów przewodowych. Unikajmy konstrukcji standardu Fast Ethernet. Maksymalna prędkość połączenia w ich przypadku wynosi jedynie 100 Mb/s – czyli najprawdopodobniej nie pozwoli wykorzystać pełnej przepustowości, za którą płaci się dostawcy. Optymalnym wyborem są routery z portami 1 Gb/s. Droższe konstrukcje oferują pojedynczy port o prędkościach 2, 5 Gb/s, 5 Gb/s lub 10 Gb/s, ale nie są one konieczne. Liczba portów dostępnych w routerze to sprawa drugorzędna, gdyż dokupując switch (przełącznik) w razie potrzeby można łatwo zwiększyć ich pulę.

Kolejnym istotnym kryterium jest obsługiwany przez router standard Wi-Fi. Aktualnie jesteśmy w trakcie zmiany lidera – starsze rozwiązanie Wi-Fi 5 (wcześniejsze oznaczenie 802. 11ac) sukcesywnie jest zastępowane przez Wi-Fi 6 (802. 11ax). Cena urządzeń Wi-Fi 6 już na tyle spadła, że nie opłaca się nabywać tych kompatybilnych jedynie z Wi-Fi 5 – Wi-Fi 6 zaszyto nowe rozwiązania, które poprawiają jakość transmisji radiowej oraz pozwalają na nawiązanie połączeń o wyższych prędkościach, a przy tym są wstecznie kompatybilne ze starszymi wersjami standardu. Trzeba tylko sprawdzić, czy w kupowanym routerze standard Wi-Fi 6 jest obecny w obu pasmach – zdarzają się bowiem urządzenia, które wspierają go połowicznie, czyli jedynie w paśmie 5 GHz, a w paśmie 2, 4 GHz obsługują... Wi-Fi 4.

Foto: Wi-Fi. orgNowy router powinien obsługiwać Wi-Fi 6.

Oczywiście, aby móc cieszyć się połączeniami realizowanymi w ramach standardu Wi-Fi 6, klient musi być wyposażony w zgodną kartę sieciową. Na szczęście na tym polu sytuacja wygląda coraz lepiej i nowe tablety, smartfony i płyty główne zazwyczaj mają zainstalowane odpowiednie moduły.

Na rynku znajdziemy drogie routery Wi-Fi 6 z bardzo wyśrubowanymi parametrami pozwalające na pracę w układzie 3×3 lub nawet 4×4, które chwalą się ogromnymi oferowanymi szybkościami połączeń idącymi w gigabity. Czy warto do nich dopłacać? Trzeba mieć świadomość, że na dzień publikacji tego artykułu potencjału tego typu konstrukcji nie wykorzystamy – powodem jest brak kart sieciowych. Decydując się na ich zakup, otrzymujemy zapas mocy na przyszłość, ale każdy musi się zastanowić, czy go faktycznie kiedyś wykorzysta.

Wróć do spisu treści

Router do światłowodu: jaka dodatkowa funkcjonalność może się przydać?

Przed zakupem urządzenia warto rozważyć jeszcze dwie kwestie. Pierwszą jest to, czy dopłacić do modelu wyposażonego w port (lub porty) USB. Tańsze modele zazwyczaj mają jeden interfejs tego typu (USB 2. 0), natomiast droższe mają dwa (USB 2. 0 + USB 3 bądź oba USB 3). Zaszyte w oprogramowaniu funkcje pozwolą uruchomić:

serwer wydruku – dzięki niemu w sieci domowej można udostępnić drukarkę bez modułu Wi-Fi;serwer plików – pozwala on na zapis/odczyt plików z nośnika podłączonego do portu USB, a także strumieniowanie plików multimedialnych, dzięki czemu film zapisany na dysku twardym podłączonym do routera może zostać obejrzany na telewizorze. Często funkcja ta jest połączona ze zintegrowanym z oprogramowaniem routera menadżerem pobierania plików;serwer FTP – zapewnia on łatwy dostęp do plików zapisanych na nośniku USB z każdego miejsca na Ziemi;połączenia 3G/4G – wsparcie modemów sieci GSM. Modem taki (lub telefon) pozwoli na zestawienie dodatkowego (zapasowego) połączenia z internetem, gdy z jakiegoś powodu nastąpi awaria łącza głównego. 

Co istotne, nie każdy router wyposażony w porty USB umożliwia uruchomienie każdej z powyższych funkcji. Wszystko zależy od oprogramowania, którego możliwości warto poznać przed zakupem upatrzonego routera – często wystarczy skorzystać z emulatora dostępnego na stronie jego producenta. org/ImageObject" data-item-uuid="23d21b21-29d3-45bc-b67b-8c6cf87ece4d">

Foto: Proxima Studio / ShutterstockNiektóre routery są wyposażone w jeden lub dwa porty USB, które znacznie rozszerzają funkcjonalność sprzętu.

Druga kwestia – łatwość rozbudowy naszej sieci o kolejne urządzenia. Wcześniej w tym artykule wspominaliśmy o sieci mesh. Producenci sprzętu pozwalają zbudować tego typu sieć, zaczynając od routera i dokupując do niego kolejne routery lub stacje bazowe. Musimy jedynie dopilnować jednej rzeczy – kompatybilności urządzeń wspierających dane rozwiązanie, czyli w praktyce zasady, że wszystkie muszą pochodzić od tego samego producenta. Pierwszy był Asus ze swoją autorską technologią AiMesh, a potem zaczęli do niego dołączać kolejni gracze, jak D-Link czy Huawei. Unikalna jest oferta TP-Linka – sieć mesh można zbudować nie tylko z przekaźników i routerów tej firmy, ale również wzmacniaczy sygnału i adapterów PLC. Jeśli więc zależy ci na tym, aby domowa sieć była dostępna na dużej powierzchni, szybka i łatwa w konfiguracji, to zdecydowanie powinieneś wyposażyć się w router obsługujący jakąś formę Wi-Fi mesh.

Wróć do spisu treści

Polecane routery do światłowodu

Tenda TX3/RX3

Foto: Łukasz Guziak / Komputer ŚwiatTenda TX3Nasz test routera Tenda TX3

To świetny wybór dla osób poszukujących niedrogiego urządzenia Wi-Fi 6, które nie mają dużych wymagań względem prędkości przesyłu plików drogą radiową. Router punktuje bowiem oprogramowaniem, które pozwala na skonfigurowanie wielu ustawień – zarówno poprzez panel zarządzania, jak i aplikację mobilną. Dodatkowym atutem urządzenia jest obecność wielu rozwiązań poprawiających jakość komunikacji radiowej, WPA3 oraz solidne wykonanie. Duet router plus karta sieciowa Tenda E30 pozwala niedrogim kosztem rozpocząć przygodę z nowym standardem Wi-Fi 6. Niecałe 350 zł, które trzeba zapłacić za obydwa urządzenia, czyni ofertę Tendy niezwykle atrakcyjną.

Sprawdź ofertę na router Tenda RX3 w sklepie AmazonSprawdź ofertę na router Tenda RX3 w sklepie KomputronikSprawdź ofertę na router Tenda TX3 w sklepie morele. net

Huawei WiFi AX3

Foto: Komputer Świat / HuaweiHuawei AX3Nasz test routera Huawei AX3

Oferuje on świetne osiągi – zarówno gdy współpracuje z urządzeniami standardów niższych (Wi-Fi 4 i 5), jak i z tymi wspierającymi najnowsze rozwiązania wprowadzone wraz z pojawieniem się Wi-Fi 6. Mocną stroną urządzenia jest intuicyjny i dobrze przemyślany interfejs panelu zarządzania i aplikacji mobilnej, obsługa: WPA3, VPN (tryb klienta), NFC (aby nawiązać połączenie, wystarczy przyłożyć do routera telefon), a także funkcja, którą docenią posiadacze dużych domostw – dysponując minimum dwoma routerami można zbudować z nich sieć mesh. Samo urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach sprzętowych – mocniejsza (ale i nieco droższa) z procesorem czterordzeniowym i tańsza z procesorem dwurdzeniowym.

Sprawdź ofertę na router Huawei AX3 DC w sklepie Media ExpertSprawdź ofertę na router Huawei AX3 DC w sklepie RTV Euro AGDSprawdź ofertę na router Huawei AX3 DC w sklepie x-komSprawdź ofertę na router Huawei AX3 QC w sklepie Media ExpertSprawdź ofertę na router Huawei AX3 QC w sklepie RTV Euro AGDSprawdź ofertę na router Huawei AX3 QC w sklepie x-kom

TP-Link Archer AX55

Foto: TP-LINKTP-Link Archer AX55

TP-Link Archer AX55 to solidna konstrukcja klasy AX3000 i nasza pierwsza propozycja wyposażona w port USB 3. 0 Wysoka prędkość połączenia w paśmie 5 GHz (aż 2400 Mb/s) to zasługa obsługi kanału 160 MHz. Punktuje bogatym oprogramowaniem – podstawowe opcje skonfigurujemy za pomocą aplikacji mobilnej (Tether), a te bardziej zaawansowane dostępne są w panelu zarządzania.

Sprawdź ofertę na router TP-Link Archer AX55 w sklepie RTV Euro AGDSprawdź ofertę na router TP-Link Archer AX55 w sklepie x-komSprawdź ofertę na router TP-Link Archer AX55 w sklepie morele. net

Asus RT-AX68U

Foto: ASUSAsus RT-AX68UNasz test routera Asus RT-AX68U

Atrakcyjnie podana i należycie przygotowana oferta zawierająca wszystko to, co powinien mieć nowoczesny router. Otrzymujemy tu wsparcie najnowszych rozwiązań w technice bezprzewodowej, a użyty układ anten 3×3 sprawia, że Asus wyprzedza konkurencję o krok, oferując zwiększenie prędkości połączeń ponad bazowe – 861 Mb/s w paśmie 2, 4 GHz lub 1802 Mb/s, gdy użyjemy częstotliwości 5 GHz. Walory urządzenia zwiększa obecność dwóch interfejsów USB o pełnej funkcjonalności. pl/widget-click/163285/2, 2096">Sprawdź ofertę na router Asus RT-AX68U w sklepie Media ExpertSprawdź ofertę na router Asus RT-AX68U w sklepie x-komSprawdź ofertę na router Asus RT-AX68U w sklepie AmazonSprawdź ofertę na router Asus RT-AX68U w sklepie morele. net

Asus GT-AX6000

Asus GT-AX6000

Nasz test routera Asus GT-AX6000 Router stworzony dla graczy, który wyposażono w mechanizmy ułatwiające i wspomagające rozrywkę on-line, a zarazem po prostu solidny i piekielnie szybki sprzęt. Jak pokazały nasze testy, urządzenie błyszczy ma każdym polu. Obecność dwóch interfejsów przewodowych 2, 5 Gb/s sprawia, że nie będzie trzeba wymieniać urządzenia, gdy w ofercie naszego operatora pojawi się opcja łącza ponad to, co ma do zaoferowana Gigabit Ethernet. Również Wi-Fi na bogato – 1148 Mb/s w paśmie 2, 4 GHz i 4800 Mb/s, gdy użyjemy częstotliwości 5 GHz. „Wisienką na torcie” jest obecność dwóch portów USB.

Sprawdź ofertę na router Asus GT-AX6000 w sklepie x-komSprawdź ofertę na router Asus GT-AX6000 w sklepie AmazonSprawdź ofertę na router Asus GT-AX6000 w sklepie KomputronikSprawdź ofertę na router Asus GT-AX6000 w sklepie morele. net

Funkcja QIS (szybka konfiguracja Internetu) prowadzi użytkownika przez podstawowe ustawienia routera, w tym ustawienia dostępu do Internetu, hasło do konta logowania na stronie sieciowego interfejsu graficznego routera oraz ustawienie identyfikatora SSID i hasła sieci bezprzewodowej, dzięki czemu można szybko i łatwo uzupełnić i włączyć podstawowe funkcje routera.

Router bezprzewodowy możesz skonfigurować przewodowo lub bezprzewodowo.

W tym artykule opisany został sposób nawiązywania połączenia z routerem ASUS za pośrednictwem przeglądarki (sieciowy interfejs graficzny).

Odp. 1: Urządzenie łączy się z routerem bezprzewodowo — patrz tutaj.
Odp. 2: Urządzenie łączy się z routerem przewodowo — patrz tutaj.

Jeżeli chcesz skonfigurować router z poziomu aplikacji ASUS Router, zapoznaj się z tematem [Router bezprzewodowy] Jak skonfigurować router Wi-Fi ASUS za pomocą aplikacji ASUS Router? . (QIS, szybka konfiguracja Internetu)

Odp. 1: Urządzenie łączy się z routerem bezprzewodowo.

Aby sprawdzić, czy wszystkie urządzenia (modem i router) są połączone za pomocą kabla RJ-45, zapoznaj się z poniższą ilustracją.

 Adnotacja: Modele różnią się specyfikacjami technicznymi; odwiedź centrum pobierania ASUS, aby pobrać instrukcję użytkowania produktu celem zweryfikowania jego specyfikacji technicznych.

 • Podłącz kabel RJ45 do portu WAN routera. 
 • Podłącz zasilacz sieciowy routera bezprzewodowego do portu DC-IN i podłącz go do gniazda zasilania.

 • Po podłączeniu do zasilania pamiętaj o naciśnięciu przycisku zasilania, aby włączyć router.
 • Połącz się z domyślną nazwą sieciową routera (SSID): ASUS_XX
 • Domyśla nazwa sieci (SSID) zamieszczona jest na etykiecie produktu, która umieszczona jest z tyłu routera.

  Adnotacja: Lokalizacja etykiet na konkretnych modelach może być różna.

  Przykład 1: Nazwa (SSID) sieci Wi-Fi 2. 4G: ASUS. Nazwa (SSID) sieci Wi-Fi 5G: ASUS_5G. Możesz ją odnaleźć na etykiecie z tyłu routera.

  Przykład 2: Nazwa (SSID) sieci Wi-Fi: ASUS_XX. XX odnosi się do dwóch ostatnich cyfr w adresie MAC urządzenia 2, 4 GHz. com/images/2021/06/18/fe98f84b-2373-490f-8b26-8a2d861ccc29. png"/>

  Przejdź, aby uzyskać bezpośredni dostęp do strony ustawień routera (sieciowy interfejs graficzny).

  Odp. 2: Urządzenie łączy się z routerem przewodowo.

  Aby sprawdzić, czy wszystkie urządzenia (modem, router i komputer) są połączone za pomocą kabla RJ-45, zapoznaj się z poniższą ilustracją.

 • Połącz port LAN i komputer innym kablem sieciowym RJ45.
 • Upewnij się, że dioda LED zasilania z przodu routera jest włączona. Wskaźniki LED WiFi 2. 4G/5G migają i wskazują, że router jest włączony.
 • Dodatkowo, dla dwóch kabli sieciowych, które właśnie zostały podłączone do portów WAN i LAN będą paliły się odpowiednie diody LED. (Skonsultuj instrukcję użytkownika, aby potwierdzić instrukcje dotyczące diod LED routera bezprzewodowego). com/images/2020/11/10/706b26ea-0cff-4533-98e6-bff70745d19f. png"/>

  Strona ustawień routera (sieciowy interfejs graficzny)

  Krok 1. Uruchom przeglądarkę internetową i wprowadź http://router. com. com/images/2020/09/30/9d65812c-a3d9-44ba-8a0f-fe5f79b9965f. png"/>

  Krok 2. Po pierwszym zalogowaniu się do sieciowego interfejsu graficznego nastąpi automatyczne przekierowanie do strony QIS (Quick Internet Setup — szybka konfiguracja Internetu).

  Kliknij [Create A New Network] (utwórz nową sieć). com/images/2020/11/10/56fb5083-5e75-44b8-bfe7-5855476b2cb1. png"/>

  Krok 3. Typ połączenia internetowego zostanie automatycznie wykryty. Możesz także wybrać „Manual Setting” (ustawienie ręczne), aby pominąć automatyczne wykrywanie. com/images/2020/11/10/dfb0bbfb-18a4-4071-a091-832f64af1e81. png"/>

  Krok 4. Postępuj zgodnie z wynikami automatycznego wykrywania jak poniżej:

  Istnieją trzy rodzaje połączeń

  (1). Automatyczny adres IP (DHCP)

  (2). Knowledge%22, %22addToLastOpen%22:false%7d#PPPoE"> PPPoE

  (3). Knowledge%22, %22addToLastOpen%22:false%7d#Static%20IP"> Statyczny adres IP

  (1). Automatyczny adres IP: W tym przypadku nie trzeba uzupełniać żadnych informacji; przejdź bezpośrednio do Krok 5.

  (2). PPPoE : Wprowadź nazwę konta PPPoE oraz hasło dostarczone przez dostawcę usług internetowych.

    Na przykład: (Różni się w zależności od kraju/regionu)

  Kraj: Tajwan

  Typ połączenia WAN: PPPoE

  Nazwa użytkownika: 87875692@hinet. net

  Hasło: xxxxxxx

  Adnotacja: Powyższe informacje muszą zostać potwierdzone przez dostawcę usług internetowych.

  Następnie przejdź do

  (3). Statyczny adres IP: Wprowadź następujące informacje.

  Potwierdź u dostawcy usług internetowych następujące informacje.

 • Adres IP
 • Maska podsieci
 • Bramka domyślna
 • Serwer DNS
 • Wprowadź wymagane informacje, a następnie przejdź do

   Krok 5

  Nadaj unikatową nazwę sieci bezprzewodowej (identyfikator SSID) oraz hasło do niej. Kliknij Apply (zastosuj), aby zakończyć konfigurację.

  Jeśli chcesz skonfigurować sieci 2, 4 GHz i 5 GHz oddzielnie, zaznacz pole wyboru dla konfiguracji każdego pasma.

  Adnotacja: Hasło musi składać się co najmniej z 8 znaków i musi być kombinacją liter alfabetu łacińskiego (bez znaków diakrytycznych) oraz cyfr arabskich. com/images/2020/11/10/dae97bff-3816-4148-b3a5-9726ee5ed954. png"/>

  Krok 6. Skonfiguruj login i hasło do swojego routera i kliknij "Next" (dalej).

  Nazwa loginu i hasło są wymagane na stronie za każdym razem, gdy użytkownik uzyskuje dostęp do strony konfiguracyjnej routera. Jeśli zapomnisz loginu i hasła, konieczne może być zresetowanie routera do ustawień domyślnych i jego ponowna konfiguracja, aby zresetować login i hasło. com/images/2020/11/10/c38b18b6-a020-4d46-a070-c9ef89e38b24. png"/>

  Krok 7. Po zakończeniu procesu szybkiej konfiguracji Internetu (QIS) nastąpi przekierowanie na stronę zarządzania routerem.

  W sekcji „Internet Status” (status połączenia z Internetem) można potwierdzić, że status łączności routera z Internetem to Connected (połączono). com/images/2020/11/10/b3cb9612-20f9-4b3e-8001-a16971e99a6b. png"/>

  Krok 8. Teraz Twoje urządzenia mogą łączyć się z siecią po ich uprzednim połączeniu z routerem ASUS. com/images/2020/11/10/d649e72e-551c-4d77-8ffe-f71d96acb6ea. png"/>

  Często zadawane pytania (FAQ)

  1. Co zrobić, jeśli nie znam typu połączenia internetowego dla konfiguracji routera? (PPPoE, Statyczny adres IP lub Automatyczny adres IP)

 • Zalecamy zwrócić się do dostawcy usług internetowych o potwierdzenie typu połączenia internetowego i informacji wymaganych do konfiguracji Internetu.
 • 2. Jak mogę uzyskać dostęp do kreatora QIS (Quick Internet Setup — szybka konfiguracja Internetu) z poziomu sieciowego interfejsu graficznego routera ASUS?

 • Jeśli chcesz ponownie uruchomić szybką konfigurację Internetu po zakończeniu konfiguracji QIS, kreatora QIS dostępny jest z lewej górnej strony sieciowego interfejsu graficznego routera. Aby dowiedzieć się, jak uzyskać dostęp do sieciowego interfejsu graficznego routera zapoznaj się z tematem [Router bezprzewodowy] jak uzyskać dostęp do strony ustawień routera (sieciowy interfejs graficzny)? .
 •  
 • 3. Co zrobić, jeśli zapomnę loginu i hasła do routera?

 • Zresetuj router bezprzewodowy do ustawień domyślnych i ponownie skonfiguruj router od podstaw za pomocą kreatora QIS. W trakcie szybkiej konfiguracji Internetu powinna być dostępna opcja zresetowana loginu i hasła.
 • Sposób resetowania routera można znaleźć na stronie https://www. com/pl/support/FAQ/1000925#Method2

  4. Czy mogę przypisać taki sam identyfikator SSID sieci Wi-Fi i hasło zarówno dla sieci 2, 4 GHz jak i 5 GHz?

  Tak, można przypisać taki sam identyfikator SSID sieci Wi-Fi i hasło dla sieci 2, 4 GHz i 5 GHz. Zaleca się jednak, aby skonfigurować różne identyfikatory SSID sieci Wi-Fi i hasła w celu łatwego zarządzania oraz aby urządzenia wybierały, z którym pasem Wi-Fi łączność ma zostać nawiązana.

  Aby dowiedzieć się, jak skonfigurować identyfikator SSID sieci Wi-Fi i hasło, zapoznaj się z poniższą sekcją często zadawanych pytań (FAQ).

 • [Łączność bezprzewodowa] Jak zmodyfikować identyfikator SSID (Service Set Identifier)?
 • [Łączność bezprzewodowa] Jak zmienić hasło do sieci bezprzewodowej?
 • 5. Co zrobić, jeśli kreator QIS nadal nie może automatycznie wykryć typu połączenia i utknął na tej stronie po podłączeniu kabla Ethernet do routera?

  (1) Wybierz „Manual Setting” (ustawienie ręczne)

  (2) Kreator QIS wyświetli zapytanie, czy połączenie internetowe wymaga podania nazwy użytkownika i hasła.

 • Jeśli typem połączenia internetowego jest PPPoE, wybierz [Yes] (tak), a następnie przejdź do Krok 4.
 • Jeśli typem połączenia internetowego jest Automatyczny adres IP, nie trzeba wprowadzać żadnych informacji, a kreator przejdzie do Krok 5.
 • Jeśli typem połączenia internetowego jest Statyczny adres IP, wybierz [No] (nie), tak jak na poniższym zdjęciu. com/images/2020/11/10/4cb2d9f8-9cee-454a-97f8-8d1910616080. png"/>

  (3) Następnie wybierz [Static IP] (statyczny adres IP) i wprowadzić adres IP, maskę podsieci, bramkę domyślną i serwer DNS. Szczegółowe informacje — patrz Krok 4.

  Po uzupełnieniu wymaganych informacji, powtórz kroki 5–7, aby uzupełnić ustawienia internetowe.

  Jeśli nadal nie jesteś w stanie dokończyć procesu konfigurowania Internetu, zwróć się do dostawcy usług internetowych, aby sprawdzić czy typ połączenia internetowego, nazwa użytkownika i hasło do Internetu są poprawne. Ponadto sprawdź, czy urządzenia dostarczone przez dostawcę usług internetowych, takie jak modem, działają normalnie. Sprawdzić także, czy kabel Ethernet działa normalnie i jest dobrze podłączony.

  Więcej szczegółów można znaleźć w artykule: [Rozwiązywanie problemów] Nieudana próba uzyskania dostępu do Internetu za pośrednictwem routera

  Jak pobrać (program narzędziowy / oprogramowanie układowe)?

  Najnowsze sterowniki, oprogramowanie, oprogramowanie układowe i instrukcje obsługi można pobrać z Centrum Pobierania ASUS.

  Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat Centrum Pobierania ASUS, zapoznaj zasobami zamieszczonymi pod tym odnośnikiem.

  Jesteśmy największym internetowym sklepem akwarystycznym w Polsce

  • Akwaporadnik
  • Złoty środek

  Ocena produktu

  Ogólna ilość ocen 50x

  Oceniać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
  Zaloguj się tutaj: Zaloguj się

  Wszystkie recenzje50 znajdziesz tutaj

  66, 11 zł bez VAT

  79, 99 zł

   Zamów dzisiaj do 11:00 - a zamówienie dostarczymy jutro 08. 02.

    07.

    dzisiaj

    Przyjęcie zamówienia

   •  
   • Zapakowanie przesyłki

    Przekazanie przewoźnikowi

    Dostawa na adres

    08.

    jutro

    Dostarczenie zamówienia

    w celu stwierdzenia dokładnego terminu dostawy proszę wziąć pod uwagę pozostałe pozycje z koszyka

    Opis

    Sinkor LED Wifi Control pozwala bardzo łatwo skonfigurować światło za pomocą telefonu komórkowego. W intuicyjnej aplikacji można łatwo zaprogramować oświetlenie na cały dzień, tak aby ściemnianie i natężenie światła o określonych porach powtarzało się każdego dnia.

    Masz możliwość ustawienia:

   • stopniowego ściemniania i świtu
   • regularnego czasu włączania/świtu i wyłączania/ściemniania
   • dowolnego natężenia światła w ciągu dnia

   Koniec ze stresem u ryb! 🐠🐟

   Wystarczy ustawić w aplikacji mobilnej regularny czas, w którym światło ma się włączać na 1% mocy i zwiększać swoją moc aż do 100% (lub innej wartości w zależności od nastawienia). Można również ustawić stopniowe ściemnianie, dzięki czemu ryby będą spokojne.
   Zarówno ściemnianie jak i świtanie może trwać przez dowolnie długi czas. Pół godziny lub nawet dwie godziny, to zależy od Ciebie.


   Dowolne natężenie światła o każdej porze dnia 🌓🌕🌗

   Istnieje możliwość ustawienia dowolnego natężenia oświetlenia. Jeśli masz problem z glonami, możesz nastawić oświetlenie na przykłąd na 75%.
   Jeśli wolisz przyciemnione światło wieczorem, ustawiasz światło na 100% przez większość dnia, a wieczorem światło przyciemni się do np. 30% w ustawionym czasie, a następnie stopniowo przejdzie do 0%. Nie ma żadnych ograniczeń dla Twoich pomysłów!

   Regularne włączanie / wyłączanie światła oraz natychmiastowe zmiany 🤩

   W intuicyjnej aplikacji można łatwo zaprogramować oświetlenie na cały dzień, tak aby ściemnianie i natężenie światła o określonych porach powtarzało się każdego dnia.
   Wszelkie korekty ustawień są szybkie i łatwe. Wystarczy kliknięcie w aplikacji w Twoim telefonie.

   Łatwa i szybka konfiguracja 👍⏰

   Podłącz Sinkor LED Wifi Control do kabla oświetleniowego, pobierz aplikację skanując znajdujący się na niej kod QR lub postępując zgodnie z dołączoną drukowaną instrukcją. Następnie wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami w aplikacji lub dołączoną drukowaną instrukcją.

   📝 Prezentacja trybów i ustawienia ściemniania 👇👇

   1. Tryb manualny - sterowanie natężeniem oświetlenia w czasie rzeczywistym
   2. Tryb automatyczny - przegląd ustawień przyciemniania/zmierzchu (przycisk budzika)
   3. Dodaj timer
   4. Wybieramy opcję ściemniania i świtu
   5. Ustawiamy tryb powtarzania, możemy wybrać określone dni lub każdy dzień
   6. Kiedy cykl powienien się rozpocząć
   7. Jak długo powinien trwać świt / zmierzch
   8. Jasność początkowa i końcowa oświetlenia (jeśli jest świt, zaczynamy od 0% do% docelowego, jeśli jest zmierzch, ustawiamy intensywność pracy na 0%)
   9. Zapisanie ustawień

   Parametry techniczne 👷‍♂️👷‍♀️

   Podłączeniezłącze 1 pinoweWejście5 - 28VMaks. moc oświetlenia96W

   Sinkor Wifi Control jest w pełni kompatybilny z następującymi typami oświetlenia: Sinkor White, Sinkor WRB, Aquastel LED trubice, Diversa LED Expert a Chihiros A Series

   Ocena produktu

   Wszystko działa zgodnie z instrukcją, wschód i zachód słońca, piękne.
   Funkcja również dla Juwel light. Działa jak należy. Parowanie z aplikacją w kilka sekund bez najmniejszych trudności. 100% zadowolenia. Super ściemniacz nie tylko do akwarium, wykorzystałem go również do nocnych pasków ledowych w pokoju dziecięcym, wszystkim steruję na pilocie przez wifi. Inteligentny dom PRACA BRAK OPCJI PRZERWY NA LUNCHSuper mały gadżet. Nie zamawiałem go do lampy Sinkor, ale z inną marką działa idealnie. Ledwo się nagrzewa, gdy lampa jest włączona. Zużywa około 1W przy wyłączonym świetle. Działa dla mnie, chociaż nie mam długotrwałego doświadczenia. Jak na razie działa bez problemów, zastąpił zegar przełączający i ustawiłem początek stopniowego świecenia i ściemniania do całkowitego wyłączenia + zmniejszył też ogólne oświetlenie. Można ustawić wiele timerów w zależności od dni tygodnia. Jest sterowany przez aplikację androidową w ramach tego samego wifi - nie lubię takich urządzeń w sieci i zrobiłem zamiast tego własną sieć. łatwość użyciawiele ciekawych funkcji W sumie odpowiedzieliśmy już na 22 pytań dotyczących tego produktu ✔0xPytanie dotyczy produktu:Sinkor LED Wifi Control17. 01. 2023 22:48

   Mam zamiar zakupić Sinkor LED Wifi Control jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy do prawidłowego działania urządzenia po zaprogramowania w aplikacji konieczne jest jej używanie (uruchomienie) poza domem poprzez WIFI lub transmisji danych.

   INVITAL

   Invital. pl pisze:

   Dzień dobry,

   oświetlenie nastawia się jednorazowo w aplikacji. Następnie ważne jest, aby w domu działało wifi, natomiast telefon, na którym zainstalowana jest aplikacja nie musi mieć dostępu do internetu. Oświetlenie zawsze włączy się i wyłączy według ustawień.11. 2023 18:17Dzień dobry, czy ten sterownik będzie współpracował z belkami EHEIM classicLED 16, 5 W, 1140-1225mm?Witam,
   sterownik nie jest kompatybilny z tym rodzajem oświetlenia.11. 2023 13:33Witam,Który sterownik będzie kompatybilny z tą lampką?Witam,
   wybrany sterownik będzie kompatybilny oraz jeszcze drugi manulany Sterownik INVITAL LED.03. 2023 22:11Witam czy sterownik będzie pasował do Lampy LED spectra 30W M029?Witam,
   ciężko nam stwierdzić czy sterwnik ten będzie kompatybilny z danym oświetleniem ponieważ nie mamy możliwości tego sprawdzenia. Jeśli są takie same wejścia jak na sterowniku to powinien działać w danym oświetleniu.08. 12. 2022 21:22Witam.Czy sterownik będzie współpracować z lampą aquatlantisWitam,
   tak, powienien być kompatybilny z tym rodzajem oświetlenia.08. 2022 20:47Witam czy ta belka będzie współpracować z Sinkor led wi-fi?Witam,
   sterownik powinien działać razem z danym oświetleniem.06. 2022 13:54Czy podłączona lampa musi mieć w sobie zamontowany moduł WiFi aby zaświecila po podaniu zasilania z zasilacza poprzez ten sterownik i wydany przez aplikację telefonu sygnał do uruchomienia? - czy to tak należy rozumieć istotę WiFiDzień dobry,

   sterownik wi-fi podłączony jest do kabla, można go w dowolnej chwili odłączyć, a światło podłączyć bezpośrednio do zasilania. Jeśli jednak zostanie zastosowany sterownik wi-fi, wtedy należy zainstalować do telefonu aplikacji oraz nastawić czas świecenia bezpośrednio w telefonie - odpowiedzią na pytanie jest więc: tak, aplikacja każdego dnia da światłu sygnał kiedy się włączyć/wyłączyć oraz z jaką mocą ma świecić.05. 2022 18:39WitamDysponuję lampą POWER LED 600 o charakterystyce:- LED FIXTURE- AC 100-240 V- DC 12V 1000mAzasilanie jednoprzewodowe - czy ten sterownik będzie tutaj współpracował co do ustawieńWitam,
   sterownik ten powinien współpracować z oświetleniem, które Pan posiada.05. 2022 18:29zasilanie jednoprzewodowe - czy ten sterownik będzie tutaj współpracował i uzyskam wszystkie ustawienia tj. wschód/zachód Słońca i intensywność światła?Witam, 
   proponuję lepiej wybrać manulany Sterownik INVITAL LED.

   16. 11. 2022 15:04Witqm. Mam problem z ustawieniem kontrolera, po ustawieniu wschodu słońca i zapisaniu przy ponownym dodaniu "Add Timer" pojawia się wschód słońca zamiast zachód słońca. Proszę o pomoc w poprawnym ustawieniu cntrolera. Resetowałem urządzenie poprzez szybkie kilku krotne odłączeniu od prądu, niestety ciągle mam tylko świt.Witam,
   proszę spróbować zainstalować aplikację na nowym tetefonie wi wówczas sprawdzić działanie.04. 2022 12:52jak zresetować urządzenie? usunąłem z aplikacji i nie mogę połączyć ie ponownieWitam,
   poprzez pięciokrotne wyłączenie i włączenie w szybkim tempie z zasilania.04. 2022 07:37Witam. Czy urządzenie działa nawet wtedy gdy w pobliżu nie ma telefonu, z którym jest sparowane? Np gdy będę w pracy lub na wyjeździe?Witam,
   urządzenie będzie działać ale nie ma możliwości jego zmiany/ sterowania jeśli nie jest w pobliżu telefon.07. 08. 2022 21:28Proszę o informację w jaki sposób mam sparować kontroler z nowym telefonem. Miałam lampę sinkor sparowaną ze starym telefonem, ale kupiłam nowy telefon i nie wiem jak mam to zrobić, aby móc sterować lampą za pomocą nowego telefonu?25. 07. 2022 15:32Czy przy zastosowaniu odpowiedniego zasilacza będzie państwa urządzenie współpracowało z lampą plant LED 10W/230V. DziękujęWitam,
   proszę o wskazanie o jakie oświetlenie dokładnie chodzi.23. 2022 18:46Czy dany sterownik działa jedynie po sieci wifi czy możliwe jest połączenie jedynie przez bluetooth?Witam,
   aby sterownik działał poprawnie należy mieć włączone w telefonie wifi, bluetooth oraz lokalizację.10. 05. 2022 22:49Mam problem z podłączeniem urządzenia. Po podłączeniu sterownika w obwód, lampa nie zaświeciła. Na filmiku instruktarzowym zaświeciła natychmiast. Czy moje też powinno włączyć lampę jeszcze przed jej ustawieniem w aplikacji. Ściągnołem aplikację EFX Magic Home przy użyciu kodu QR. W aplikacji po włączeniu funkcji /DODAJ URZĄDZENIE/ wyświetla się komunikat: Nie udało się znależć twojego urządzenia. Co robię żle?Pozdrawiam.Witam,
   aplikacja łaczy się automatycznie z urządzeniem w okolicy, trzeba włączyć lokalizację wifi oraz bluetooth. Oświetlenie będzie działało wówczas gdy połaczy się z aplikacją.
   04. 2022 21:11Witam. Mam problem z ustawieniem kontrolera, Po ustawieniu wschodu słońca i zapisaniu przy ponownym dodaniu "Add Timer" pojawia się wschód słońca zamiast zachód słońca. Proszę o pomoc w poprawnym ustawieniu cntrolera.Witam,
   proszę spróbować w szybkim tempie trzykrotnie właczyć i wyłaczyć kontroler z zasilania wówczas sie on zresetuje i ustawi Pan wszystkie parametry od początku.02. 2022 09:51Witam, czy do Sinkor LED Wifi Control można podłączyć (za pomocą rozdzielacza) dwie lampy Sinkor LED 120 cm 40W (1xWhite - 40W, 1xWRB - 40W)? Czy wystarczy jeden zasilacz dostarczany z lampą? Czy trzeba wymienić zasilacz na mocniejszy? Czy jest taki w Waszej ofercie?Witam,
   kontroler jest przeznaczony jednie do sterowania jednym źródłem oświetlenia.19. 04. 2022 22:08Dzień dobry.Proszę o informację czy złączka w tym sterowniku to 5, 5/2, 1MM.PozdrawiamWitam,
   rodzaj złączki jest dokładnie pokazany na zdjęcia produktu.09. 2022 18:21Dzień dobry! Czy mogę zarządzać dwoma (trzy, cztery... ) kontrolerami za pomocą jednej aplikacje w różnych akwariach osobno (niezależnie)?Witam,
   Nie ma możliwości podłaczenia do tego kontrolera dwóch oświetlenień. Każde musi mieć indywidualny kontroler aby była możliwość sterowania każdym z nich.05. 2022 09:47Proszę o informację czy sterownik jest kompatybilny z oświetleniem Chihiros.Witam,
   sterownik nie jest kompatybilny z oświetleniem marki chihiros. Do tego typu oświetlenie mogę zaproponować Chihiros Commander 1 Bluetooth sterowanik do kontrolera oświetleniem LED.18. 03. 2022 17:49czy sterownik powinien działać z Aquastel oświetlenie LED Glass Plant 18W 70cm?Witam,
   sterownik jest kompatybilny z Aquastel Oświetlenie LED.

   Zapytaj ekspertów

   Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na to, czego szukałeś/aś? Zapytaj nas:

 • Szybka i łatwa konfiguracja 3com 3c16721a

  Bezpośredni link do pobrania Szybka i łatwa konfiguracja 3com 3c16721a

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Szybka i łatwa konfiguracja 3com 3c16721a