Najczęściej zadawane pytania Ge Jas02snss 24 Standard Clean Electric Ran

Najczęściej zadawane pytania dotyczące Ge Jas02snss 24 Standard Clean Electric Range obejmują: jakie są maksymalne i minimalne temperatury, które może osiągnąć?; czy jest ona dostępna w wersji gazowej?; jakie są wymiary?; czy wyposażona jest w funkcję automatycznego obniżania ciśnienia?; jakie zabezpieczenia są zastosowane do zapobiegania pożarom? Ge Jas02snss 24 Standard Clean Electric Range jest dostępna w wersji elektrycznej i może osiągać temperatury od wyboru od 100 do 450 stopni Fahrenheita. Wymiary urządzenia to 48 x 25,5 x 29,5 cala. Posiada ona funkcję automatycznego obniżania ciśnienia, która reguluje temperaturę, aby zapobiec przegrzaniu się. Urządzenie jest również wyposażone w zabezpieczenia przeciwpożarowe, które zapobiegają pożarom z powodu zbyt wysokiej temperatury.

Ostatnia aktualizacja: Najczęściej zadawane pytania Ge Jas02snss 24 Standard Clean Electric Ran

Centrum pomocy produktowej

Najczęściej zadawane pytania

Co daje wzmacniacz?

Wzmacniacze GSM, 3G, 4G poprawiają jakość i siłę szeroko pojętego sygnału telefonicznego w swoim otoczeniu. Tym samym, w zależności od typu zamontowanego wzmacniacza uzyskamy mocniejszy sygnał, co przełoży się na możliwość nawiązywania rozmów głosowych w miejscach, w których wcześniej było to nieosiągalne. Poprawi się tez jakość rozmów, a jeśli zakupimy wzmacniacz dedykowany do częstotliwości Internetowych, uzyskamy też szybsze i stabilniejsze łącze.

Jeśli wzmacniacz ma pokrycie do 2000 metrów to jak kupie najtańszy zestaw to na takiej powierzchni będę mieć sygnał?

Metraż jaki jest w stanie pokryć wzmacniacz należy traktować jako maksymalne możliwości urządzenia w warunkach laboratoryjnych. Realne pokrycie bywa diametralnie różne gdyż jest uzależnione od bardzo wielu czynników zewnętrznych, a przede wszystkim od mocy i ilości użytych anten nadawczych.

Wzmacniacz GSM poprawi mi też sygnał Internetu LTE?

Wzmacniacz GSM, jak sama jego nazwa wskazuje, wzmacnia częstotliwości właściwe dla GSM czyli 2G. Tym samym nie wzmocni on Internetu LTE. Aby uzyskać taki efekt trzeba zakupić wzmacniacz, który wzmacnia też 3G – UMTS i/lub 4G – DCS.

2G, 3G, 4G.. o co chodzi?

Są to oznaczenia technologii i za razem częstotliwości w których przesyłane są dane przez sieć komórkową. 2G to natywna technologia służąca do prowadzenia rozmów, 4G domyślnie odpowiada za szybki Internet LTE, a 3G to technologia pośrednia, która może służyć zarówno do rozmów jak i Internetu, choć wolniejszego niż w przypadku 4G.

Kupiłem wzmacniacz GSM ale Internet nie działa lepiej, dlaczego?

Jeśli zakupiony został wzmacniacz o oznaczeniu GSM, to oznacza, że wzmacnia on tylko częstotliwość 2G. Tym samym do wzmocnienia Internetu potrzebne będzie inne urządzenie.

Zamontowałem wzmacniacz i nie działa, dlaczego?

Przyczyn braku wzmocnienia może być wiele, począwszy od niewłaściwego montażu zestawu, poprzez wadliwe urządzenie, na niewłaściwym doborze wzmacniacza względem potrzeb czy lokalizacji kończąc. Celem uzyskania pomocy z niedziałającym wzmacniaczem prosimy o kontakt z działem wsparcia technicznego pod numerem 34 307 21 00 wew. 3

Na ekranie, który pokazuje zasięg, kreseczki migają, urządzenie jest zepsute?

Niekoniecznie – migające kreski na wyświetlaczu lub diody sygnałowe na wzmacniaczu mogą oznaczać, iż wzmacniacz zbiera sygnał z kilku nadajników BTS. Tym samym urządzenie nie jest w stanie jednoznacznie określić siły i jakości otrzymywanego sygnału – stąd zaburzona praca wyświetlacza i diod. Jeśli pomimo migania uzyskujemy wzmocnienie w telefonie czy innych urządzeniach odbierających sygnał z wzmacniacza, to możemy zignorować ów objaw.

Czy mogę antenę tajfun/zewnętrzną zamontować na strychu?

Nie. Antena Tajfun, Tajfun II, a także inne anteny zewnętrzne, jak sama ich nazwa wskazuje MUSZĄ być montowane na zewnątrz. Montując urządzenie pod zadaszeniem sami w bardzo znaczny sposób ograniczamy jego możliwości, a także zwiększamy ryzyko generowania zakłóceń innym użytkownikom sieci.

Potrzebuje kilku anten wewnętrznych na różnych kablach, to nie problem?

Anteny nadawcze typu grzybek, lub omni, które rozprowadzamy po domu powinny mieć przewody tej samej długości. Jeśli różnice w długościach przewodów będą nieznaczne, pokroju 1-2 metrów, to taki montaż jest dopuszczalny. W przypadku większych różnic, anteny na najdłuższych kablach prawie nie będą działać.

Chciałbym antenę zewnętrzną na 50m kablu, czy wzmacniacz będzie działał?

Niestety nie. Przewody stosowane we wzmacniaczach, niezależnie od swojej klasy, również tłumią sygnał. Przy przewodzie długości 50m cały sygnał zebrany przez antenę zewnętrzną zostanie stłumiony i do wzmacniacza nic nie dotrze. Realnie antena zewnętrzna, przy zachowaniu optymalnych efektów, może posiadać maksymalnie 25 metrów przewodu lepszej klasy, np. SRF400.

Chciałbym wzmocnić sygnał w domu i ogrodzie, jak to zrobić?

W takim celu można zakupić zestaw z kilkoma antenami nadawczymi typu grzybek. Część anten montujemy wówczas w budynku, a część na zewnątrz (koniecznie pod zadaszeniem), np. na tarasie. Sygnał rozprzestrzeniany przez anteny nadawcze, których nie ograniczają mury, jest w stanie pokryć nawet kilkaset metrów kwadratowych przestrzeni wokół domu.

Anteny

Czy macie anteny pasujące do mojego routera?

W naszej ofercie posiadamy bardzo dużo anten kompatybilnych z większością dostępnych na rynku modemów i routerów 3G i/lub 4G. Jeśli nie masz pewności czy dany model anteny pasuje do twojego urządzenia to możesz to w prosty sposób sprawdzić na przygotowanej przez nas stronie: http://big5. pl/dobor-anten/

Dlaczego potrzebuje dwóch anten/anteny dualnej?

Ponieważ w przypadku sygnału LTE (4G), sygnał musi być dostarczany do routera/modemu w tak zwanej podzielonej polaryzacji.

Antena panelowa czy kierunkowa? I dlaczego?

Pomidor!? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, nie znając warunków, w jakich antena będzie pracować. Anteny kierunkowe stworzono z myślą o pozyskiwaniu sygnału z dużych odległości, ale mają one wąski kąt „widzenia”, tym samym ciężej je ustawić, a w sytuacji, gdy nadajnik jest przesłonięty lasem/nierównościami terenu/zabudowaniami to sygnału należy poszukać poprzez wycelowanie anteny w inne miejsca, co niejednokrotnie jest czaso i pracochłonne. Anteny panelowe cechują się krótszym zasięgiem, ale szerszym katem widzenia. Tym samym łatwiej je ustawić w trudniejszych warunkach, ale zapewnią tez mniejszy zysk niż anteny kierunkowe. Celem odpowiedniego dopasowania anten do potrzeb prosimy o kontakt z naszym dzia³em sprzeda¿y pod nr telefonu 34 307 21 00 wew. 1. Nasi konsultanci przeanalizuj¹ sytuacje i wska¿¹ najodpowiedniejszy do danej lokalizacji produkt.

Na jakiej podstawie określić, która antena będzie dla mnie najlepsza?

W zależności od typu wybranej anteny. Niektóre mogą pracować z dłuższymi przewodami, inne nie. Należy tez pamiętać, że przewód nie może być za długi, gdyż stłumi on uzyskiwany przez antenę sygnał i pogorszy efekt. Jeśli potrzebujesz dłuższego przewodu, skonsultuj tą kwestię z naszym działem obsługi Klienta, pod nr tel. 34 307 21 00

Czy antena wzmocni mi sygnał telefoniczny?

Nie. Anteny dedykowane są do wzmocnienia sygnału LTE w routerze/modemie. Do wzmocnienia sygnału telefonicznego konieczny jest zakup wzmacniacza sygnału wraz z kompletem anten zbiorczych i nadawczych.

Czy te anteny poprawią mi sygnał WiFi w routerze?

Nie. Oferowane przez nas anteny służą do poprawy uzyskiwanego przez modem/router sygnału 3G/LTE. Nie wzmocniają one rozsyłanego przez router sygnału WiFi. Do takich zastosowań polecane są tzw. WiFi Range Extendery, powszechnie dostępne w elektro-marketach.

Ogrzewanie na podczerwień

Po czym poznać, że grzejnik działa?

Po efekcie odczuwania ciepła, którego najłatwiej doznać, nastawiając choć na chwilę grzejnik na maksymalną temperaturę.

Czy zobaczę różnicę na termometrze?

Nie. Termometry pokojowe mierzą temperaturę powietrza, na które fale podczerwone nie oddziałowują. Tym samym w pomieszczeniu wewnątrz którego użytkowany jest promiennik podczerwieni zachowujemy chłodne powietrze, które w związku z tym jest bardziej zasobne w tlen i łatwiej się nam oddycha. Mimo niższej temperatury powietrza osoby przebywające w pomieszczeniu odczuwają przyjemne ciepło dostarczane wprost do ich ciał.

Czy ogrzewanie IR jest tańsze niż ogrzewanie gazowe?

Technologia ogrzewania poprzez energię podczerwieni może być wykorzystywana zarówno w panelach grzewczych, jak i mniejszych, przenośnych urządzeniach. W obu wypadkach, koszty eksploatacji są o wiele niższe w porównaniu do innych metod ogrzewania domu. Dla przykładu, Lampa Cronos IR wykorzystująca energię podczerwieni, przy zmniejszonym zużyciu prądu będzie ogrzewać zdecydowanie większy obszar, niż w przypadku tradycyjnych grzejników. Tradycyjne grzejniki potrzebują również czasu, by się nagrzać, zanim ciepło będzie odczuwalne. W przypadku ogrzewania IR – proces ten jest natychmiastowy. Mając na uwadze wszystkie wspomniane wyżej punkty, można dojść do wniosku, że ogrzewanie poprzez energię podczerwieni jest bardzo opłacalną inwestycją. Gdyby porównać ten sposób z innymi, tradycyjnymi metodami ogrzewania, zobaczylibyśmy, że dzięki ogrzewaniu IR można zaoszczędzić nawet 50% wydatków. Łatwo się domyśleć, że zimą, mówimy tutaj o setkach złotówek, które moglibyśmy przeznaczyć chociażby na weekend w Zakopanem.

Czy ogrzewanie IR jest odpowiednie dla alergików?

Właśnie dzięki znacznie zmniejszonej cyrkulacji powietrza, ogrzewanie zapobiega wzbijaniu się kurzu (pyłków, roztoczy). Często mówi się, że jeśli w mieszkaniu, czy domu się mocno grzeje, to są to niekorzystne dla grzybów i pleśni warunki. To prawda jedynie po części. W przypadku ogrzewania innego niż poprzez energię podczerwieni, właśnie przez różnorodną temperaturę, możemy nie zdawać sobie sprawy, co za nieproszeni gości rozwijają się w naszej zimnej, zawilgoconej ścianie. Takie warunki są bardzo niekorzystne dla alergików i astmatyków. Promienie podczerwieni, które ogrzewają pomieszczenie jest absorbowane równomiernie przez sufity, ściany i podłogi, dzięki czemu stwarzają warunki nieprzyjazne niepożądanym współlokatorom.

Oczyszczacze powietrza

Na jaki okres czasu wystarczą filtry?

3-9 miesięcy w zależności od poziomu zanieczyszczenia powietrza.

Czy oczyszczacz zakomunikuje konieczność zmiany filtra?

Nie każdy oczyszczacz posiada taką funkcję. Informacji na ten temat należy szukać w specyfikacji interesującego nas modelu. Jeśli oczyszczacz nie informuje o potrzebie zmiany filtra, zalecamy oglądanie jego stanu co kilka tygodni. Gdy z filtra zaczyna wysypywać się szary proszek, a początkowo biała warstwa filtra Hepa jest ”obrośnięta” jednolitym, ciemnoszarym nalotem, to konieczna jest jego wymiana.

Po czym poznać, że filtr trzeba zmienić w oczyszczaczu, który nie informuje o konieczności jego wymiany?

Filtr można sprawdzić optycznie – jeśli jest ciemnoszary i wysypuje się z niego kurz, należy go wymienić.

Skąd wiedzieć, czy potrzebuje oczyszczacza?

Jeśli w miejscu zamieszkania występują tzw. mierniki smogu, które są często montowane w kluczowych miejscach przed administrację rządową, ich odczyty stanowią dobry grunt do podjęcia decyzji. Można też zakupić miernik pyłów PM 2. 5 i dokonać pomiaru w mieszkaniu, co poinformuje nas dokładnie o poziomie zanieczyszczenia powietrza, którym oddychamy. Jeśli wartości są gorsze niż zalecane, to zakup oczyszczacza będzie wskazany.

Czy jeśli mam mieszkanie o powierzchni np. 60 metrów, to jeden oczyszczacz o odpowiedniej mocy oczyści je w całości?

Raczej nie, gdyż zapewne mieszkanie nie jest jednym pomieszczeniem, tylko składa się z kilku osobnych, oddzielonych ścianami i drzwiami. Cyrkulacja powietrza pomiędzy takimi pomieszczeniami jest o wiele gorsza, a co za tym idzie – filtracja i działanie oczyszczacza będzie o wiele mniej skuteczne. Najlepiej zatem zakupić oczyszczacz do każdego pomieszczenia osobno.

Dlaczego mój oczyszczacz głośno pracuje?

Jeśli jest to nowy produkt, należy sprawdzić, czy filtry zostały odpakowane z folii. Jeśli natomiast głośna praca pojawiła się z czasem, to możliwe, że filtr jest zanieczyszczony, przez co urządzenie głośno pracuje. Przyczyną może być również wada silnika, co narzuca konieczność skorzystania z gwarancji.

Jak szybko oczyszczacz przefiltruje powietrze w zamkniętym pomieszczeniu?

Odpowiedź na to pytanie pomaga uzyskać parametr CADR, który podany jest w specyfikacji każdego modelu oczyszczacza Cronos. Informuje on nas o ilości metrów sześciennych powietrza, które oczyszczacz jest w stanie przefiltrować w czasie jednej godziny pracy. Należy wówczas wyliczyć kubaturę pomieszczenia, w którym urządzenie ma pracować i skonfrontować ją z parametrem CADR.

Nawilżacze powietrza

Jaką należy wlewać wodę?

Dowolną, aczkolwiek najlepsza będzie woda destylowana.

Czy wodę należy zmieniać?

Tak, jeśli stoi ona w nawilżaczu ponad 3 dni.

Skąd wiedzieć, że potrzebuję nawilżacza?

Nawilżacz powietrza jest wskazany w sytuacji, gdy wilgotność powietrza w pomieszczeniu jest niższa niż 40%. Optymalny poziom nawilżenia wynosi między 40 a 60%.

Wzmacniacze

Najczęściej zadawane pytania Ge Jas02snss 24 Standard Clean Electric Ran

Bezpośredni link do pobrania Najczęściej zadawane pytania Ge Jas02snss 24 Standard Clean Electric Ran

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Najczęściej zadawane pytania Ge Jas02snss 24 Standard Clean Electric Ran