Instalacja sterownika Aeg Santo 3330 Kg 6

Instalowanie sterownika Aeg Santo 3330 KG 6 jest proste i szybkie. Przede wszystkim należy pobrać sterownik z oficjalnej strony producenta i zapisać go na komputerze. Następnie należy uruchomić plik instalacyjny i postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Po zakończeniu instalacji sterownik może być od razu używany. Jeśli pojawi się komunikat o błędzie, należy zaktualizować sterownik, ponownie uruchomić komputer i ponownie zainstalować sterownik. Po zakończeniu instalacji należy sprawdzić, czy sterownik działa poprawnie.

Ostatnia aktualizacja: Instalacja sterownika Aeg Santo 3330 Kg 6

Opis

Instalator sterownika Xerox Smart Start inteligentnie określa konfigurację systemu użytkownika i instaluje odpowiednie sterowniki do drukowania i skanowania za pomocą urządzenia Xerox.

Visit

End User License Agreement

Sterownik to program, który jest niezbędny, abyśmy mogli korzystać na danym komputerze z konkretnego sprzętu. Sterownik jest pośrednikiem pomiędzy komponentem lub urządzeniem peryferyjnym a komputerem. Przynosi dla urządzenia instrukcję działania.

Sam fakt, że kupimy drukarkę czy inny sprzęt i podłączymy go do komputera, nie sprawi, że będziemy mogli z niej skorzystać. Najpierw muszą zostać zainstalowane odpowiednie sterowniki. Większość sprzętów peryferyjnych automatycznie instaluje sterowniki w momencie podłączenia ich do komputera. Korzystanie ze sterowników dotyczy nie tylko urządzeń zewnętrznych – odpowiednich sterowników potrzebują również procesor i inne elementy komputera.

Warto wiedzieć

Chcąc mieć aktualne sterowniki, należy zaglądać na strony producentów sprzętu. Tam znajdziemy najnowsze wersje driverów, które można pobrać. Sterowniki są często w plikach wykonywalnych EXE, wtedy instalujemy je, uruchamiając ten plik i przechodząc przez kolejne kroki kreatora instalacji. Czasem jednak możemy pobrać skompresowane archiwum z zestawem plików sterownika. Wtedy jego ręczną instalację możemy przeprowadzić w sposób opisany w kroku 4 wskazówki obok, wybierając Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika.

Aktualizacja systemowa

System Windows 10 automatycznie aktualizuje sterowniki. Jednak na wypadek, gdyby coś nie działało jak należy, warto wiedzieć, jak samemu szukać aktualizacji sterowników.

1. W polu wyszukiwania na pasku zadań wpisujemy menedżer urządzeń, a następnie w wynikach klikamy na pozycję Menedżer urządzeń.

2. Wybieramy i rozwijamy kategorię, do której należy urządzenie, którego sterowniki chcemy zaktualizować. Następnie klikamy prawym przyciskiem myszy na nazwę urządzenia do zaktualizowania.

3. Z rozwiniętego menu wybieramy opcję Aktualizuj sterownik.

4. Zostanie otwarte okno kreatora instalacji sterowników. Jeśli mamy w komputerze pliki z aktualnymi sterownikami (na przykład pobrane ze strony producenta), wybieramy opcję Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika, wskazujemy plik sterownika i czekamy, aż sterownik zostanie zainstalowany. Jeżeli chcemy, by system sam wyszukał i zainstalował najnowszą wersję sterownika, wybieramy opcję Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika.

5. Jeśli system Windows nie znajduje nowego sterownika, możemy jeszcze spróbować wybrać opcję Wyszukaj zaktualizowane sterowniki w usłudze Windows Update. Z pomocą tej usługi możemy też zaktualizować Windows.

Ponowna instalacja sterownika

Zdarzają się sytuacje, w których mimo że mamy zainstalowany sterownik urządzenia, sprzęt nie chce działać poprawnie. Wtedy niezbędna może okazać się ponowna instalacja sterownika urządzenia. W Menedżerze urządzeń klikamy prawym przyciskiem myszy na nazwę urządzenia, które nie funkcjonuje prawidłowo, i z menu wybieramy opcję Odinstaluj urządzenie. Następnie uruchamiamy ponownie komputer. System Windows powinien wykryć brak sterownika do urządzenia i automatycznie wykonać jego instalację. Jeżeli tak się nie stanie, powtarzamy opisane kroki, ale tym razem wybieramy z menu kontekstowego Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu. A jeśli i to nie pomoże albo problemy ze sterownikiem uniemożliwiają start systemu, będziemy musieli skorzystać z trybu awaryjnego.

Tryb awaryjny i sterowniki

Tryb awaryjny najczęściej wykorzystuje się właśnie w celu naprawy wadliwych sterowników. Jeśli po zainstalowaniu oprogramowania do nowego sprzętu system przestał reagować, najprawdopodobniej jest to wina niekompatybilnych sterowników, które nie pozwalają na normalny start systemu. Tryb awaryjny powinien dać się uruchomić, ponieważ do jego startu potrzebne są tylko najbardziej podstawowe składniki systemu. Oczywiście jeśli przed instalacją nowego urządzenia wykonaliśmy punkt przywracania, możemy z niego skorzystać do przywrócenia pracy systemu.

Naprawa sterowników w trybie awaryjnym

Tryb awaryjny lub tryb bezpieczny pozwala uruchomić Windows w stanie podstawowym, z użyciem ograniczonej liczby plików i sterowników. Może pomóc w rozwiązaniu problemów z komputerem.

Tryb awaryjny z poziomu Windows

1. Otwieramy menu Start, klikamy na opcję zamykania, a następnie, przytrzymując klawisz Shift, klikamy na Uruchom ponownie.

Możemy też kliknąć na w menu logowania do systemu.

2. Pojawi się ekran, na którym klikamy na Rozwiąż problemy,

a potem na Opcje zaawansowane,

Ustawienia uruchamiania

i na Uruchom ponownie, by odblokować możliwość startu do trybu awaryjnego.

3. Na ekranie wyboru rozruchu wciskamy klawisz 4 (lub 5, jeśli chcemy dodatkowo uruchomić obsługę sieci). Po zalogowaniu pojawi się czarny pulpit trybu awaryjnego.

Tryb awaryjny z płyty instalacyjnej

1. Jeśli system nie uruchamia się normalnie, możemy uruchomić komputer z płyty instalacyjnej.

2. W lewym dolnym rogu okna kreatora instalacji klikamy na Napraw komputer, a potem na Rozwiąż problemy, na Opcje zaawansowane i Wiersz polecenia.

3. Wpisujemy komendę: bcdedit /set {default} safeboot minimal i zatwierdzamy klawiszem Enter.

4. Zamykamy Wiersz polecenia i klikamy na Kontynuuj.

System uruchomi się w trybie awaryjnym i będziemy mogli dokonać naprawy sterowników.

Uwaga! Trzeba przywrócić domyślne normalne uruchamianie się systemu. Wciskamy klawisze Start+R, w oknie Uruchamianie wpisujemy msconfig i klikamy na OK. Przechodzimy do zakładki Rozruch, zaznaczamy wpis naszego systemu, usuwamy zaznaczenie przy opcji Bezpieczny rozruch i klikamy na OK. Teraz system będzie się uruchamiać normalnie.

Usuwamy błędne sterowniki

1. W trybie awaryjnym klikamy prawym przyciskiem myszy na menu Start i wybieramy Menedżer urządzeń.

2. Klikamy prawym przyciskiem myszy na urządzenie sprawiające problemy i z listy wybieramy polecenie Odinstaluj urządzenie. Po ponownym uruchomieniu komputera system powinien włączyć się normalnie.

Stary sprzęt

Domowe drukarki to często sprzęt, który wykorzystujemy przez wiele lat. Dobre drukarki są często drogie, ale z biegiem lat nadal działają. Problemem często staje się to, że nasza drukarka okazuje się zbyt stara dla systemu operacyjnego, przez co nie można z niej korzystać – po prostu nie ma już na stronie producenta sterowników pasujących do najnowszej wersji systemu.

Polecanym rozwiązaniem jest zainstalowanie programu do obsługi wirtualnych maszyn i skonfigurowanie wirtualnego systemu, na przykład Windows 7. Wtedy będziemy mogli korzystać ze starego sprzętu na starym systemie.

Aktualizacja sterowników jednym kliknięciem

Są programy, które pozwalają na wygodne monitorowanie stanu sterowników i ich aktualizację, gdy pojawią się nowe wersje. Bardzo dobrym narzędziem tego typu jest Driver Booster.

 • Pobierz Driver Booster

1. Od razu, przy pierwszym uruchomieniu program wykona pełny skan naszego systemu i sprawdzi, które urządzenia wymagają aktualizacji oprogramowania. Aby potem wywołać skanowanie, klikamy na Skanuj.

2. Po zakończeniu skanowania zobaczymy podsumowanie. Możemy przejrzeć listę i kliknąć na Aktualizuj tylko przy jednym wybranym driverze. Możemy także zaznaczyć wybrane komponenty i na koniec kliknąć na Zaktualizuj u góry okna. Aby zaktualizować wszystkie sterowniki naraz, klikamy po prostu od razu na Zaktualizuj.

3. Program automatycznie tworzy punkt przywracania systemu. Jeśli opcja ta nie jest w programie włączona, pojawi się komunikat – klikamy w nim na OK, by zgodzić się na utworzenie punktu przywracania systemu.

Może on okazać się przydatny, jeśli proces instalacji sterowników przebiegnie niepoprawnie i sprzęt przestanie dobrze działać.

4. Program pobiera i instaluje sterowniki, pokazując przebieg procesu.

5. Po wykonaniu aktualizacji program wyświetli okno z podsumowaniem.

Zaleca się:

Na czas aktualizacji sterowników wyłączyć oprogramowanie zabezpieczające (antywirusowe), gdyż może ono zablokować instalację niektórych sterowników. Zapisać swoją pracę i zamknąć okna innych programów, na wypadek wystąpienia błędów podczas instalacji, które mogą wymagać restartu komputera. Po wykonaniu aktualizacji sterowników ponownie uruchomić komputer.

Przenośne zarządzanie sterownikami

Snappy Driver Installer Origin to przenośne narzędzie do instalowania i aktualizowania sterowników, rozwijane jako projekt Open Source. Dzięki nowoczesnemu algorytmowi dopasowywania sterowników automatycznie wykrywa i wyszukuje potrzebne sterowniki dla danego komputera, dzięki czemu nie musimy szukać sami każdego z osobna na przykład po czystej instalacji Windows. Po pobraniu bazy danych ze sterownikami można go używać z pendrive’a w trybie offline do instalowania sterowników na komputerach bez dostępu do internetu. Program ułatwia też korzystanie ze sterowników alternatywnych.

Aby wyświetlić listę alternatyw dla danego sterownika, klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybieramy Pokaż alternatywne sterowniki.

Aby wyświetlić informacje o alternatywnych sterownikach, należy najechać na niego kursorem i przytrzymać Spację.

Łatwe zarządzanie sterownikami

Wise Driver Care to narzędzie, które umożliwi łatwe zarządzanie sterownikami w systemie Windows nawet mało doświadczonym użytkownikom. Program cechuje się szybkim działaniem i dużą bazą sterowników. Zapisuje kopie zapasowe aktualizowanych driverów. Pozwala także na odinstalowywanie zbędnych sterowników. Wise Driver Care wykrywa sterowniki do bardzo wielu komponentów podłączonych przez różne porty. Lista obsługiwanych sprzętów jest długa, znajdują się na niej między innymi karty graficzne, procesory, telefony, karty rozszerzeń czy dyski. Dlatego jeśli do naszego komputera podłączymy sprzęt, którego Windows nie rozpozna, warto wypróbować możliwości tego programu – może okazać się, że poradzi sobie lepiej niż rozwiązanie systemowe.

Kopia zapasowa sterowników

Zanim zaczniemy aktualizowanie sterowników, warto się zabezpieczyć. Można wykonać punkt przywracania systemu, jednak znacznie prościej jest wykonać kopię samych sterowników zainstalowanych w komputerze. Jeśli w trakcie ich aktualizacji lub po jej zakończeniu sprzęt przestanie poprawnie funkcjonować, będziemy mogli łatwo przywrócić wersję driverów sprzed aktualizacji.

1. U góry okna klikamy na Centrum pomocy.

2. Następnie podajemy lokalizację zapisu kopii sterowników, klikając na Zmień. Klikając na Archiwizuj, rozpoczynamy wykonywanie backupu.

3. By przywrócić sterowniki, wystarczy kliknąć na Centrum pomocy i przejść do zakładki Odtwórz sterowniki, a następnie przy wybranym sterowniku na Przywróć.

Sprawdzamy sterowniki

1. W zakładce Sprawdzanie PC klikamy na środku ekranu na Sprawdzanie.

2. Po chwili pojawi się lista sterowników, które wymagają aktualizacji. By rozpocząć naprawę, klikamy na Napraw.

3. Warto przewinąć widok na sam dół do opcji Pozostałości sterowników. Zaznaczamy ją i klikamy na Czyść.

Dzięki tej operacji zyskamy dodatkową przestrzeń dyskową. Zostaną usunięte pliki sterowników, które nie są już nam potrzebne.

Zarządzanie sterownikami dla zaawansowanych

Driver Store Explorer to narzędzie do zarządzania sterownikami dla zaawansowanych użytkowników, umożliwia pozbycie się z Windows nawet kilkunastu gigabajtów niepotrzebnych driverów. Pozwala na bezpośrednie zarządzanie Windows Driver Store (systemowe repozytorium, w którym Windows przechowuje sterowniki, również te stare). Driver Store Explorer to aplikacja przenośna, darmowa i Open Source. Wyświetla szczegółowe informacje o sterownikach, pokazuje urządzenia powiązane ze sterownikami, pozwala dodawać sterowniki, usuwać je i eksportować ich listę do formatu CSV. Po uruchomieniu programu należy odczekać chwilę, aż załaduje informacje z Driver Store (odświeżymy je, klikając na Refresh). Domyślnie sterowniki są pogrupowane według kolumny Driver Class, czyli typów urządzeń. Możemy posortować je według producentów, dat czy rozmiaru.

Dodawanie sterowników

Jeżeli pobierzemy sterowniki ze strony producenta i zapiszemy na dysku, Driver Store Explorer pozwala je dodać do systemu. W tym celu klikamy na przycisk Add Driver. Otworzy się okno, w którym wskazujemy plik INF z pobranego pakietu.

Wyświetlanie starych sterowników

Aby program pokazał nam przestarzałe sterowniki przechowywane w repozytorium systemu Windows, klikamy na przycisk Select Old Drivers. Wtedy w oknie Driver Store Explorer pojawią się zaznaczenia przy starych sterownikach.

Usuwanie sterowników

Driver Store Explorer pozwala też na usuwanie sterowników. Należy zaznaczyć pola przy wybranych sterownikach. Następnie zaznaczamy z prawej strony okna pole przy Force Deletion, co pozwoli na trwałe usunięcie sterownika. Potem trzeba kliknąć na przycisk Delete Driver. Program wyświetli jeszcze okno z ostrzeżeniem i prośbą o potwierdzenie – klikamy na OK.

To już koniec Office 365 – oto, co go zastąpi. Sprawdź szczegóły na oficjalnej stronie nowej usługi

Eksport danych

Dane przedstawione w oknie programu można zapisać w formie pliku CSV, który otworzymy potem w arkuszu kalkulacyjnym lub w edytorze tekstu. Aby eksportować dane o sterownikach, klikamy na File u góry okna i wybieramy pozycję Export Driver List.

Przeczytaj także:

Aktualizacje Windows 10. Jak sobie radzić z problemami, które wywołują? Jak rozwiązać brak miejsca na dysku komputera - top 5 dysków zewnętrznych 1 TBSynchronizowanie przeglądarek na kilku urządzeniach - praktyczny poradnik

Więcej testów i poradników znajdziesz w najnowszych numerach Komputer Świata i Niezbędnika:

Kup nowy numer Komputer Świata w wersji elektronicznej (8, 90 zł) lub papierowej (9, 90 zł)Kup nowy numer Niezbędnika w wersji elektronicznej (8, 90 zł) lub papierowej (9, 99 zł)Nie chcesz przegapić nowych numerów? Zamów prenumeratę papierową lub e-prenumeratę

Zobacz recenzję Microsoft Surface Go 2:

Pomoc techniczna dla systemu Windows 7 zakończyła się 14 stycznia 2020 r.

Zalecamy migrację do systemu Windows 11, aby w dalszym ciągu otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń od firmy Microsoft.

Dowiedz się więcej

System Windows może automatycznie pobierać zalecane sterowniki oraz szczegółowe informacje dotyczące sprzętu i urządzeń. Jest to dobry sposób zapewnienia prawidłowego działania sprzętu i urządzeń.

Sterowniki i informacje

System Windows może znajdować i pobierać dwa rodzaje aktualizacji dla urządzeń podłączonych do komputera:

 • Sterowniki. Sterownik to oprogramowanie umożliwiające komputerowi komunikację z urządzeniami sprzętowymi. Bez sterowników urządzenia podłączone do komputera, na przykład mysz czy zewnętrzny dysk twardy, nie będą działać prawidłowo. System Windows może automatycznie sprawdzać, czy są dostępne sterowniki dla nowych urządzeń podłączonych do komputera.

  W przypadku sprzętu, który był podłączony do komputera w przeszłości, zaktualizowane sterowniki mogą stać się dostępne w późniejszym terminie. ale te sterowniki nie są instalowane automatycznie. Aby zainstalować te aktualizacje opcjonalne, przejdź do usługi Windows Update w Panelu sterowania, sprawdź dostępność aktualizacji, a następnie wyświetl i zainstaluj aktualizacje sterowników dostępne dla tego komputera.

 • Informacje. System Windows może pobierać ikony w wysokiej rozdzielczości dla wielu urządzeń sprzętowych podłączonych do komputera wraz ze szczegółowymi informacjami na ich temat, takimi jak nazwa produktu, producent i numer modelu, a nawet dokładne dane o możliwościach synchronizacji urządzenia. Te szczegółowe informacje mogą ułatwić odróżnienie podobnych urządzeń podłączonych do komputera, takich jak różne telefony komórkowe.

W dowolnym momencie można sprawdzić, czy usługa Windows Update znalazła nowe sterowniki i ikony dla sprzętu, szczególnie jeśli ostatnio zainstalowano nowe urządzenie. Jeśli chcesz, aby usługa Windows Update automatycznie wyszukiwała najnowsze sterowniki i ikony, wykonaj następujące czynności:

  Otwórz menu Urządzenia i drukarki, klikając przycisk Start , a następnie w menu Start kliknij polecenie Urządzenia i drukarki.

  Kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę komputera, a następnie kliknij pozycję Ustawienia instalacji urządzenia.

  Kliknij pozycję Tak, zrób to automatycznie (zalecane), a następnie kliknij pozycję Zapisz zmiany. Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub podaj potwierdzenie.

Jeśli pozycja Tak jest już wybrana, kliknij pozycję Anuluj, aby zamknąć okno dialogowe.

Aby uzyskiwać wszystkie ważne i zalecane aktualizacje dla komputera i urządzeń, upewnij się, że usługa Windows Update jest włączona i prawidłowo skonfigurowana.

Nawet jeśli usługa Windows Update jest skonfigurowana do automatycznego pobierania i instalowania wszystkich aktualizacji ważnych i zalecanych, możesz nie uzyskać wszystkich zaktualizowanych sterowników dostępnych dla Twoich urządzeń. Na przykład aktualizacje opcjonalne mogą obejmować zaktualizowane sterowniki udostępnione dla wcześniej zainstalowanego sprzętu lub urządzeń. System Windows nie pobiera ani nie instaluje automatycznie aktualizacji opcjonalnych, ale otrzymasz powiadomienie, gdy będą one dostępne.

Aby uzyskać wszystkie dostępne aktualizacje dla swoich urządzeń, sprawdzaj okresowo w usłudze Windows Update wszystkie dostępne aktualizacje, łącznie z opcjonalnymi. Możesz przeglądać dostępne aktualizacje, a następnie wybierać je z listy aktualizacji znalezionych przez system Windows dla komputera. W tym celu:

Otwórz usługę Windows Update, klikając przycisk Start . W polu wyszukiwania wpisz Update, a następnie na liście wyników kliknij pozycję Windows Update.

W lewym okienku kliknij pozycję Sprawdź, czy są aktualizacje, a następnie poczekaj, aż system Windows sprawdzi, czy są dostępne najnowsze aktualizacje dla Twojego komputera.

Jeśli są dostępne jakieś aktualizacje, kliknij link w polu w obszarze Windows Update, aby uzyskać więcej informacji na ich temat. Każdy typ aktualizacji może zawierać sterowniki.

Na stronie Wybierz aktualizacje, które chcesz zainstalować wyszukaj aktualizacje dla urządzeń sprzętowych, zaznacz pole wyboru obok każdego sterownika, który chcesz zainstalować, a następnie kliknij przycisk OK. Mogą nie być dostępne żadne aktualizacje sterowników.

Na stronie Windows Update kliknij pozycję Zainstaluj aktualizacje.

Uwagi: 

 • Usługa Windows Update informuje, czy aktualizacja jest ważna, zalecana, czy opcjonalna.

  Niektóre aktualizacje wymagają ponownego uruchomienia komputera.

  Usługa Windows Update poinformuje, czy aktualizacje zostały pomyślnie zainstalowane.

  Najlepiej jest zezwolić systemowi Windows na automatyczne instalowanie sterowników. Czasami system Windows może nie być w stanie znaleźć sterownika dla urządzenia. W takim przypadku możesz wyszukać sterownik lub aktualizację dla urządzenia w witrynie internetowej jego producenta albo spróbować zainstalować oprogramowanie dostarczone z urządzeniem.

  Device Stage to nowa funkcja w tej wersji systemu Windows. Wyświetla ona szczegółowe informacje na temat urządzenia i zadań, które możesz dzięki niemu wykonać. Gdy podłączysz urządzenie zgodne z funkcją Device Stage do komputera, zostanie ona automatycznie uruchomiona. Czasami funkcja Device Stage może zostać uruchomiona, ale nie wyświetlić żadnego lub wszystkich zadań i informacji dotyczących urządzenia. Oto kilka możliwych przyczyn takiej sytuacji i opis zalecanego postępowania:

  Uwaga: Jeśli podłączysz do komputera urządzenie, które powinno obsługiwać funkcję Device Stage, ale zostaje otwarte tylko okno Autoodtwarzanie, skontaktuj się z producentem urządzenia. Dowiedz się, czy są dostępne aktualizacje oprogramowania lub oprogramowania układowego umożliwiające współdziałanie urządzenia z funkcją Device Stage, i potwierdź, że urządzenie rzeczywiście obsługuje funkcję Device Stage.

  Funkcja Device Stage może wymagać Twojej zgody na pobranie informacji o urządzeniu. Sprawdź, czy w oknie funkcji Device Stage widoczny jest komunikat o dostępności zaktualizowanych informacji, i postępuj zgodnie z instrukcjami.

  Komputer może nie mieć połączenia z Internetem. Funkcja Device Stage nie może pobierać informacji o urządzeniu, jeśli komputer jest w trybie offline. Spróbuj podłączyć urządzenie później, gdy komputer będzie działać w trybie online.

  Funkcja Device Stage może próbować pobrać informacje o urządzeniu. Poczekaj kilka minut i sprawdź, czy funkcja Device Stage może znaleźć informacje, zwłaszcza przy pierwszym podłączeniu urządzenia do komputera. Funkcja Device Stage będzie próbować pobrać informacje o urządzeniu, nawet jeśli lokalizacja, w której te informacje są przechowywane, jest zajęta. Jeśli nie chcesz czekać, spróbuj ponownie podłączyć urządzenie później.

 • Instalacja sterownika Aeg Santo 3330 Kg 6

  Bezpośredni link do pobrania Instalacja sterownika Aeg Santo 3330 Kg 6

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Instalacja sterownika Aeg Santo 3330 Kg 6