Informacje o ustawieniach i funkcjach Calflex Carimali 21729 A Cr

Calflex Carimali 21729 A CR to wszechstronny ekspres do kawy, który oferuje wiele wyjątkowych funkcji i ustawień. Jest wyposażony w intuicyjny panel sterowania, który pozwala kontrolować szeroki zakres parametrów, takich jak temperatura, ciśnienie, a nawet ilość kawy. Umożliwia również wybór spośród programów kawy, w tym mlecznej, espresso i cappuccino. Dzięki wbudowanemu młynkowi można mielić kawę bezpośrednio do ekspresu, aby uzyskać najlepszy smak i aromat. Ekspres Calflex Carimali 21729 A CR jest łatwy w obsłudze, dzięki czemu można cieszyć się wyśmienitymi, świeżo zaparzonymi napojami bez wysiłku.

Ostatnia aktualizacja: Informacje o ustawieniach i funkcjach Calflex Carimali 21729 A Cr

Czytnik ekranu TalkBack przekazuje komunikaty głosowe i powiadomienia.

Spis treści

Opcja 1. Przy użyciu skrótu z przyciskami głośności

Opcja 2. Przy użyciu Asystenta Google

Opcja 3. Przy użyciu ustawień urządzenia

Pomoc

Opcja 1. Naciśnij oba klawisze głośności

TalkBack możesz włączyć lub wyłączyć za pomocą skrótu z przyciskami głośności. 

 1. Z boku urządzenia znajdź przyciski głośności.
 2. Naciśnij i przytrzymaj oba przyciski głośności przez 3 sekundy.
 3. Aby potwierdzić, że chcesz włączyć lub wyłączyć TalkBack, naciśnij ponownie oba przyciski głośności na 3 sekundy.
  • Jeśli podczas konfigurowania urządzenia włączysz TalkBack, skrót z przyciskami głośności również będzie włączony. Dowiedz się, jak włączyć skróty ułatwień dostępu po skonfigurowaniu urządzenia

Wskazówka: Aby na stałe wyłączyć skrót z przyciskami głośności, otwórzUstawienia  Ułatwienia dostępu  TalkBack. Następnie wyłącz skrót TalkBack. com/accessibility/android/answer/7650693" rel="noopener">Jak zmienić skrót TalkBack

Opcja 2. Przy użyciu Asystenta Google

 • Gdy włączysz Asystenta Google w kreatorze konfiguracji lub ustawieniach, powiedz „OK Google”.
 • Powiedz „Wyłącz TalkBack” lub „Włącz TalkBack”.
 • Opcja 3. Przy użyciu ustawień urządzenia

 • Na urządzeniu otwórz Ustawienia .
 • Wybierz Ułatwienia dostępu TalkBack.
 • Włącz lub wyłącz opcję Używaj funkcji TalkBack.
 • Wybierz OK.
 • Co warto wiedzieć o włączonej funkcji TalkBack

 • Kliknij, aby wybrać element, a następnie kliknij dwukrotnie, aby go włączyć.
 • Przewiń 2 palcami. 
 • Gdy opcja „Nawigacja w systemie” jest ustawiona na „Nawigację przy użyciu gestów”, w przypadku gestów takich jak ekran główny, tylny czy ostatnio używane aplikacje używaj 2 palców zamiast jednego. 
 • Domyślnie TalkBack czyta znaki hasła. Możesz zmienić to ustawienie, aby mieć pewność, że telefon nie będzie wypowiadał znaków z zabezpieczonych pól. com/accessibility/android/answer/6283655#zippy=, speak-passwords" rel="noopener">Więcej informacji o wypowiadaniu haseł
 • Dalsza pomoc

  Aby uzyskać dalszą pomoc dotyczącą TalkBack, skontaktuj się z zespołem pomocy Google dla osób z niepełnosprawnością.

  Bezproblemowe organizowanie plików

  Przeciągnij i upuść pliki między kartami w Eksplorator plików, aby szybko przenieść je w odpowiednie miejsce.

  Szybkie rozpoczynanie połączenia lub tworzenie zdarzenia kalendarza

  Po skopiowaniu numeru telefonu lub daty otrzymasz szybką sugestię, aby otworzyć jedną z aplikacji i automatycznie rozpocząć połączenie lub zdarzenie kalendarza. Aby zmienić to ustawienie, wybierz klawisz z logo systemu Windows > Ustawienia > System > Schowek > Sugerowane akcje.

  Tworzenie kopii zapasowej komputera w celu ochrony ważnych informacji

  Od aplikacji i ustawień po pliki i hasła — możesz wykonać kopię zapasową swoich informacji w kilku prostych krokach.

  Edytowanie podczas pisania

  Gdy używasz panelu pisma ręcznego, używaj gestów do wymazywania, wstawiania i dodawania tekstu w dowolnym miejscu, w którym możesz pisać.

  Ustawianie powiadomień o priorytetach

  Wybierz aplikacje, które mogą wyświetlać powiadomienia — nawet jeśli opcja Nie przeszkadzać jest włączona. Wybierz pozycję Rozpocznij > Ustawienia > Powiadomienia > systemowe > Ustaw priorytetowe powiadomienia na początek.

  Rozpocznij sesję fokusu w dowolnym momencie

  Rozpocznij sesję z fokusem, gdy chcesz ograniczyć rozpraszanie uwagi i wykonać pracę. Otwórz aplikację Zegar , określ, jak długo chcesz się skupić, a następnie wybierz pozycję Rozpocznij sesję fokusu.

  Tworzenie folderów dla aplikacji w menu Start

  Zachowaj to, co ważne, grupując przypięte aplikacje w folderach. Wybierz i przeciągnij jedną aplikację na drugą, aby utworzyć folder.

  Wyświetlanie ulubionych plików w Eksploratorze plików i witrynie Office. com

  Dodaj plik do ulubionych w Eksploratorze plików i zobacz go na stronie głównej Eksploratora plików oraz w witrynie Office. com. Upewnij się, że zalogowano się za pomocą konta Microsoft lub konta służbowego. Następnie wybierz i przytrzymaj (lub kliknij prawym przyciskiem myszy) plik > Dodaj do ulubionych.

  Pokaż swoją rodzinę za pomocą spersonalizowanych emoji

  Utwórz emoji reprezentujące Twoją rodzinę, zmieniając liczbę osób, odcienie skóry i nie tylko. Naciśnij klawisz z logo systemu Windows + (. ), aby otworzyć panel emoji i wyszukać rodzinę. Następnie wybierz rodzinę i naciśnij klawisz +.

  Nagrywanie klipów wideo w ciągu kilku minut

  W programie Clipchamp wybierz pozycję Utwórz klip wideo. Zacznij od podstaw lub od szablonu, a następnie dostosuj klip wideo za pomocą tekstu, grafiki stockowej i nalepek.

  Włączanie dostępu głosowego do rozmowy zamiast pisania

  Możesz sterować aplikacjami, dyktować wiadomości e-mail, wyszukiwać online i nie tylko za pomocą głosu. Aby rozpocząć, wybierz pozycję Rozpocznij > Ustawienia > Ułatwienia dostępu > Dostęp głosowe > głosowe

  Używanie napisów na żywo do dowolnej zawartości z dźwiękiem

  Uchwyć każdy wyraz, od spotkań po ulubione podkasty — spersonalizuj czcionkę, kolor tekstu, rozmiar tekstu i nie tylko. Włącz napisy na żywo w panelu szybkich ustawień lub w obszarze Ustawienia > Ułatwienia dostępu > Podpisy

  Szybko przesuń w górę, aby uzyskać skróty na pasku zadań

  Od dolnej krawędzi ekranu szybko przesuń w górę pośrodku paska zadań, aby wyświetlić menu Start. Aby uzyskać szybkie ustawienia, szybko przesuń w górę na pasku zadań.

  Dostosowywanie układu menu Start

  Wybierz i przytrzymaj (lub kliknij prawym przyciskiem myszy) dowolne miejsce w menu Start, aby dostosować układ i wyświetlić więcej przypiętych elementów lub więcej polecanych plików.

  Zwiększanie wydajności komputera przez zapisywanie zasobów w trybie wydajności

  W Menedżerze zadań wybierz i przytrzymaj (lub kliknij prawym przyciskiem myszy) aplikację, a następnie wybierz pozycję Tryb wydajności, aby ograniczyć zasoby używane przez aplikację. To może pomóc w uzyskaniu szybszego i bardziej energooszczędnego systemu. 

  Otwórz Menedżera zadań, naciskając klawisze Ctrl + Shift + Esc.

  Znajdowanie zaktualizowanych kontrolek w zasięgu ręki

  Łatwo wyświetlaj i kontroluj poziom jasności ekranu i głośności za pomocą przeprojektowanych wysuwanych okien, które są wyświetlane wyśrodkowany nad paskiem zadań. 

  Otwieranie gier jednym dotknięciem

  Naciśnij przycisk Nexus na kontrolerze, aby otworzyć pasek kontrolera i wrócić do najnowszej gry.

  Włączanie funkcji Nie przeszkadzać automatycznie

  Funkcja Nie przeszkadzać włącza się automatycznie, gdy udostępniasz ekran, grasz w grę i nie tylko. Aby wybrać, kiedy włącza się, wybierz pozycję Start > Ustawienia > System > Powiadomienia > Włącz opcję Nie przeszkadzać automatycznie.

  Wyświetlanie zdjęć obok siebie

  Otwórz dowolne zdjęcie w aplikacji Zdjęcia, a następnie wybierz inne zdjęcie na rolce, aby porównać obrazy w jednym miejscu.

  Otwórz aplikację Zdjęcia

  Zobacz świat na swoim pulpicie

  Ustaw funkcję W centrum uwagi Windows jako tło, aby co kilka dni otrzymywać nowe tapety i wyświetlać zabawne informacje o zdjęciach.

  Otwórz ustawienia tła

  Sterowanie mikrofonem używanym do rozmowy z poziomu paska zadań

  Wybierz ikonę mikrofonu na pasku zadań lub naciśnij klawisz z logo systemu Windows + Alt + K, aby włączyć lub wyłączyć wyciszenie mikrofonu podczas korzystania z aplikacji do nawiązywania połączeń.

  Wszystkie aplikacje, których potrzebujesz

  Szybko znajduj aplikacje, gry i seriale w aplikacji Microsoft Store, w tym ulubione aplikacje mobilne, które teraz działają na Twoim komputerze. Ponadto wyszukuj wiele usług przesyłania strumieniowego jednocześnie, aby znaleźć filmy i programy.

  Otwieranie sklepu Microsoft Store

  Uwaga: Niektóre funkcje mogą się różnić w przypadku uczniów korzystających z Windows 11 SE. Dowiedz się więcej

  Skontaktuj się z dowolnymi osobami z paska zadań

  Wybierz pozycję Czat na pasku zadań, aby rozpocząć rozmowę lub czat z inną osobą. Jeśli osoby, z którymi chcesz się skontaktować korzystają z systemu iOS, Android lub Mac, możesz łatwo wysłać link, aby umożliwić im dołączenie (wybierz pozycję Spotkanie > Skopiuj link do spotkania).

  Uzyskaj wszystko, na czym Ci zależy za pomocą jednego przesunięcia

  Szybko przesuń od lewej do prawej lub wybierz pozycję Widżety z paska zadań, aby być na bieżąco z ulubionymi informacjami.

  Szybkie organizowanie otwartych aplikacji

  Najedź kursorem myszy na przycisku maksymalizowania okna lub naciśnij klawisz z logo systemu Windows + Z, a następnie wybierz przeciąganie układu, aby zoptymalizować obszar ekranu i produktywność.

  Rozpocznij od środka

  Wybierz pozycję Start na pasku zadań, aby uzyskać dostęp do ulubionych aplikacji, ostatnio używanych plików i zaawansowanego pola wyszukiwania umożliwiającego znalezienie dowolnego elementu.

  Personalizowanie pod kątem kreatywności i produktywności

  Windows 11 oferuje opcje tła, motywów i pulpitów, które pozwalają zachować inspirację, oraz sposoby dostosowywania do własnych unikatowych przepływów pracy, aby zwiększyć produktywność.

  Zarządzanie motywami

  Atrakcyjna, łatwa w użyciu aplikacja Ustawienia

  Aplikacja Ustawienia jest łatwiejsza w użyciu dzięki nowemu projektowi nawigacji i często używanym kontrolkom u góry kluczowych stron, więc zmienianie ustawień jest szybsze i łatwiejsze.

  Otwórz pozycję Ustawienia

  Wykonuj zadania jak zawodowiec dzięki szybkim grupom

  Podczas pracy nad określonym zadaniem przyciągnij co najmniej dwie otwarte aplikacje lub okna, aby utworzyć szybką grupę. Jeśli chcesz później wrócić do szybkiej grupy, najedź kursorem na jedną z otwartych aplikacji na pasku zadań, aby ją znaleźć. 

  Aktualizacja Windows 10 2022 (Windows 10, wersja 22H2) zapewnia ograniczony zestaw ulepszeń w obszarach produktywności i zarządzania.

  Używanie kamery zewnętrznej jako urządzenia domyślnego w przypadku funkcji Windows Hello

  W przypadku użytkowników, którzy używają kamery zewnętrznej zgodnej z funkcją Windows Hello na komputerze, który ma już wbudowaną kamerę, system Windows automatycznie używa tej kamery zewnętrznej jako urządzenie domyślne dla funkcji Windows Hallo.

  Otwieraj dokumenty szybciej i jeszcze bezpieczniej

  W funkcji Windows Defender Application Guard wprowadziliśmy ulepszenia, dzięki którym Twoje dokumenty otwierają się szybciej, jednocześnie sprawdzając występowanie ewentualnych problemów z zabezpieczeniami. Windows Defender Application Guard zapobiega uzyskiwaniu dostępu do zaufanych zasobów firmy przez niezaufane pliki Word, PowerPoint i Excel.

  Dowiedz się więcej o tej aktualizacji

  Jeśli chcesz wyświetlić wszystkie szczegóły dotyczące tej najnowszej aktualizacji i dowiedzieć się nieco więcej na temat sposoby dostarczania Ci aktualizacji, sprawdź blog systemu Windows.

  Wybieranie ulubionego trybu kolorów

  Upewnij się, że aplikacje i ich kafelki wyróżniają się za pomocą jasnego lub ciemnego trybu.

  Zachowywanie kart na kartach witryny sieci Web

  Jeśli znajdujesz się w często używanej witrynie i masz otwartych wiele kart, przypnij tę witrynę na pasku zadań. Następnie umieść wskaźnik myszy na pinezce, aby wyświetlić podgląd wszystkich otwartych kart. 

  Szybkie przechodzenie pomiędzy otwartymi stronami internetowymi za pomocą kombinacji klawiszy Alt + Tab 

  Wybierz klawisz Alt i naciśnij klawisz Tab, aby przełączać się między wszystkimi otwartymi aplikacjami i elementami, w tym kartami witryny internetowej wMicrosoft Edge.

  Dowiedz się o zmianach i funkcjach zawartych w uaktualnieniach oprogramowania sprzętowego słuchawek AirPods.

  Znajdź wersję oprogramowania sprzętowego słuchawek AirPods

  Uaktualnienia oprogramowania sprzętowego są dostarczane okresowo, gdy słuchawki AirPods są ładowane i znajdują się w zasięgu łączności Bluetooth z iPhonem, iPadem lub Makiem.

  Ponieważ uaktualnienia oprogramowania sprzętowego są dostarczane automatycznie, nie musisz uaktualniać słuchawek AirPods.

  Aby za pomocą iPhone’a lub iPada sprawdzić, czy słuchawki AirPods są aktualne, upewnij się, że masz najnowszą wersję systemu iOS lub iPadOS. Przejdź do opcji Ustawienia > Bluetooth, a następnie stuknij przycisk Informacje obok nazwy słuchawek AirPods. Przewiń w dół do sekcji Informacje, aby zobaczyć wersję oprogramowania sprzętowego

  Aby za pomocą Maca sprawdzić, czy słuchawki AirPods są aktualne, upewnij się, że masz najnowszą wersję systemu macOS. Naciśnij i przytrzymaj klawisz Option i wybierz kolejno menu Apple  > Informacje o systemie. Kliknij pozycję Bluetooth, a następnie poszukaj informacji o oprogramowaniu sprzętowym pod sekcją AirPods. W systemie macOS Ventura możesz również wybrać kolejno menu Apple  > Ustawienia systemowe, kliknąć opcję Bluetooth, a następnie kliknąć przycisk Informacje

  Najnowsze wersje oprogramowania sprzętowego

  • AirPods Pro (2. generacji): 5B58
  • AirPods Pro (1. generacji): 5B59
  • AirPods (2. i 3. generacji): 5B59
  • AirPods Max: 5B59
  • AirPods (1. generacji): 6. 8. 8

  Wersja 5B59 — uwagi dotyczące wydania

 • Poprawki błędów i inne ulepszenia
 • Wersja 5B58 — uwagi do wydania

 • Poprawki błędów i inne ulepszenia
 • Wersja 5A377 — uwagi do wydania

  Wersja 5A374 — uwagi do wydania

 • Dodano funkcje i możliwości w celu obsługi nowych słuchawek AirPods Pro (2. generacji)
 • Wersja 4E71 — uwagi do wydania

  Data publikacji: 

  Informacje o ustawieniach i funkcjach Calflex Carimali 21729 A Cr

  Bezpośredni link do pobrania Informacje o ustawieniach i funkcjach Calflex Carimali 21729 A Cr

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Informacje o ustawieniach i funkcjach Calflex Carimali 21729 A Cr